Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Chevrolet»Corvette»1978»1978 Chevrolet Corvette Stingray
Sunday, 23 March 2014 22:47

1978 Chevrolet Corvette Stingray

Car Biography

 

   Jest to pierwszy model z długą szybą, wypuszczony na rocznicę produkcji Corvetty.

 

   Samochód pochodzi z jednej z największych w Polsce prywatnych kolekcji muscle carów. 

 

   Sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych w 2010 roku, następnie w ciągu 3 lat poddany pełnej odbudowie.

 

    Samochód został rozebrany na części pierwsze, rama została poddana piaskowaniu, następnie pokryta specjalną farbą do ram. Wszystkie stałe elementy podwozia wraz z wahaczami zostały wypiaskowane i polakierowane proszkowo. Zostały wymienione wszystkie części takie jak tuleje, drążki, gumki itd, podobnie jak sprężyny, śruby i amortyzatory.

 

    Całe zawieszenie jest nowe. Układ hamulcowy został poddany odbudowie, Zamontowane nowe zbrojone przewody, zestawy naprawcze we wszystkich zaciskach oraz pompie, nowe sportowe klocki hamulcowe oraz wentylowane i nacinane tarcze hamulcowe. Dyfer został rozebrany, wymienione wszystkie łożyska i uszczelniacze.

 

    Silnik ma wymieniony rozrząd, pozakładane chromowane miski olejowe, tak samo w skrzyni biegów, bagnety, dekle itd. Zainstalowano gaźnik Holleya z chromowanym filtrem, nowy rozdzielacze oraz przewody i cewka. Zamontowano nowy układ wydechowy z bocznymi wydechami i długimi kolektorami 4w1, auto pięknie pracuje.

 

    Został zregenerowany układ kierowniczy i wspomaganie, oczywiście nowe przewody itd. Zamontowano nowy zbiornik paliwa, pompę i wszystkie przewody paliwowe. Buda została poddana kompleksowej naprawie i polakierowana na piękny czerwony kolor, taki sam jak był używany w Dodge'ach Viperach z dodatkiem Xyraliku, gdy przyświeci światło lakier błyszczy się grubymi drobinkami, normalnie nie są one widoczne.

 

    Przechodząc do wnętrza, boczki i fotele zostały zamówione w USA, oryginalnie deska była plastikowa, a ponieważ nie wyglądało to reprezentacyjnie, została w całości obszyta skóra. Cały środek został wygłuszony matami STP i zamontowane audio. Nagłośnienie jest zaprojektowane pod muzykę taką jak Deep Purple czy Dire Straits, Sultans of Swing na tym zestawie robi naprawdę wrażenie!

Auto jest praktycznie nowe!

 

    Samochód jest bardzo dopracowany. Z autem kupujący otrzyma zdjęcia z całego okresu odbudowy, a jest ich kilkaset.

 

    Oczywiście można kupić C3 za 30 000, ale proponuję zobaczyć jak wygląda ich zawieszenie czy komora silnika, niestety ładny lakier to nie wszystko. Możliwość zamiany na Porsche 911 lub Cayman na zasadach allegro. Jeżeli masz pytania dzwoń 660 69 11 06

Więcej zdjęć pod adresem Rymkomp

 

 • stingray7801
 • stingray7802
 • stingray7803
 • stingray7804
 • stingray7805
 • stingray7806
 • stingray7807
 • stingray7808

Simple Image Gallery Extended

1 comment

 • Comment Link Andrew Sunday, 23 March 2014 23:15 posted by Andrew

  Piękna Corvetta na sprzedaż! :)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites